Ukupno: 419153

4. razred - učiteljica Verica Havoić

Prirodoljupci u prirodi!

Svi učenici 4. razreda naše škole članovi su izvannastavne skupine Prirodoljupci. Voditeljica skupine je učiteljica Verica Havoić, a naši Prirodoljupci su u srijedu 9. lipnja pješačili do Belecgrada. Izvješće s njihove izvanučioničke nastave možete pronaći pod opširnije.

Već duže vrijeme smo planirali odlazak u prirodu i želja nam se ostvarila ovih dana - srijeda, 9. lipnja 2021. godine. Svi sretni, s naprtnjačama na leđima i štapovima u rukama, krenuli smo pješice ispred naše škole u smjeru južnog podnožja Ivančice. Bilo je 8 sati kada kreće nastava u školi. Mi smo imali sreću pa smo taj dana išli učiti u prirodu. Plan puta smo znali, a i to da ćemo putem proučavati životne zajednice travnjaka i šume. Kompas nam je govorio da se krećemo prema sjeveru. Ubrzo smo se umorili i kratko zastali na predjelu Kamenščaka. Nakon odmora krenuli smo šumom prema Planinarskoj kući Belecgrad. Dječaci su marljivo bilježili sve viđene životinje, a djevojčice biljne vrste. Nakon sat vremena hodanja i bilježenja stigli smo na odredište. Odmor i doručak i razmjena bilješki između dječaka i djevojčica. Tko je zabilježio i prepoznao više vrsta, neka ostane naša mala tajna. Došlo je vrijeme ponoviti znanje o loženju vatre u šumi i kako dobro ispeći hrenovke na vatri. Svi smo marljivo skupljali drva, najmlađi učenik je zapalio vatru. Uslijedio je indijanski ples oko vatre i priprema svega što nam je trebalo da ne bismo ostali gladni. Kada je bilo dovoljno žara, poredani oko vatre, pekli smo hrenovke zabodene na drvene štapove. Prava uživancija i pustolovina! Vatru smo palili u blizini potoka Brane, i nije nam je poslije teško bilo pogasiti. Jako smo na to morali paziti. Preostalo vrijeme smo proveli u igri i zabavi. Djevojčice su nam predstavile svoju koreografiju koju su uvježbale s mažoretkinjama, a svi smo sudjelovali u borbi pjetlića. Vrijeme je jako brzo prošlo i morali smo se vraćati prema kući, sada po Eko stazi Belice uz šum potoka Brana. Najradije bismo bili ostali uz potok, ali u 14 sati nam ispred škole polazi prijevoz prema kući. Vratili smo se do škole pjevajući pjesme i prepričavali doživljaje. I još nešto zanimljivo. Na putu prema Belecgradu se je pred nama stvorila prava šunka. Tko bi ga znao zašto i čija je? Bilo je i puno drugih zanimljivih doživljaja. Baš smo uživali, puno toga naučili i rado bismo to ponovili.

Prirodoljupci,  4. r. OŠ Belec

objavio: Irena Buđa   datum: 14. 6. 2021.