Robotika - Croatian Makers liga (2015./2016.)

Robotika u OŠ Belec!

Naša škola uključila se u Croatian Makers robotičku ligu. Croatian Makers liga je edukativni i natjecateljski sustav koji je osmislio Institut za razvoj i inovativnost mladih s ciljem razvijanja inovativnosti mladih kroz robotiku i automatiku.

Cilj robotičke lige jest omogućiti široko uključivanje robotike, automatike i programiranja u edukaciju u osnovnoškolskom uzrastu, a platforma na kojoj se liga odvija jest edukacijski robot mBot (Bluetooth verzija) koja nudi vrlo jednostavan ulazak u svijet robotike, ali omogućava i naprednije korištenje.

Natjecanje je podijeljeno u dvije kategorije, od prvog do petog i od šestog do osmog razreda osnovne škole te će se odvijati mjesečno, a neke od disciplina bit će:
• praćenje crte,
• pronalaženje izgubljenog prijatelja i
• izbjegavanje prepreka.

Za sve sudionike, natjecatelje i zainteresirane za ovu hvalevrijednu inicijativu najnovije vijesti i događanja mogu se pročitati na sljedećoj web stranici: http://croatianmakers.hr/

8.6.2016. godine u OŠ Mače održano je 2. kolo CM robotičke lige na kojem su sudjelovali učenici OŠ Mače i OŠ Belec. Robotičari su se iskazali programiranjem robota koji se koristeći senzore kreće po crnoj crti i nakon uočavanje prepreke udalji od iste.

Robotičari zaokupljeni sastavljanjem robota.

Dečki čekaju početak natjecanja CM robotičke lige koje se održalo u Čakovcu.

Naši natjecatelji isprogramirali su robota koji u što kraćem roku mora prijeći stazu po crnoj liniji.

objavio: Irena Buđa   datum: 10. 4. 2016.