Ovaj mjesec: 2090

Završna priredba OŠ Belec

U srijedu 3. lipnja 2015. godine u našoj je školi održana završna priredba koju su nam tijekom posljednjih mjeseci marljivo pripremali naši školarci i njihovi učitelji.

Priredbu su otvorili polaznici naše Male škole koji su nam razdragano pjevali, recitirali i plesali.

Nakon njih je uslijedio jedan glazbeni broj na harmonikama koji su nam priredili učenici 5. razreda Marin Hopek i Antonio Buden.

Završna priredba nije prošla niti bez naših Belečkih mažoretkinja koje su rasplesale prepuni auditorij u holu naše škole, nakon kojih je nastupio naš Mali zbor pod vodstvom učiteljice Mirjane Horvat koji nam je otpjevao dvije pjesme - Mali ribolovac i Dani.

Središnji dio priredbe bio je igrokaz naše literarno-dramske skupine Kajkavčići pod nazivom Jankićevi jadi, a koji prati brige učenika Jankića i njegovu baku koja brine o svoja tri nestašna unuka.

Zatim su nam Luka Kovaček i David Buden izveli solo dionice na gitari odnosno trubi, a učenici trećeg razreda su nam zajedno otplesali i otpjevali dvije pjesme.

Završnu priredbu u našoj školi svojim je nastupom uveličala i folkloraška sekcija KUD-a Belec koja nam je izvela skladbu Pod mostec.

Nakon nastupa Velikog zbora koji nam je otpjevao dvije pjesme, svi su učenici zajedno otpjevali himnu škole.

Završnu priredu su uveličali i učenici naše škole svojim recitacijama, a to su: Dominik Hanžek, Karolin Robina, Josip Sambolić, Monika Miković, Jurica Kušec, Ana Vitković i Stjepan Puklin.

Tijekom priredbe podijeljene su i nagrade Međunarodnog matematičkog natjecanja Klokan bez granica našim učenicima Danijelu Hanžeku, Snježani Hanžek, Marijani Culej i Dominiku Hanžeku kojima ovim putem još jednom čestitamo na uspjehu.

Kraj priredbe bio je rezerviran za pozdravni govor ravnateljice škole gđe. Verice Havoić i oproštaj naših osmaša od OŠ Belec i svih učitelja i djelatnika škole koji su ih pratili u njihovom dosadašnjem školovanju.

objavio: Irena Buđa   datum: 16. 6. 2015.