Humanitarno djelovanje OŠ Belec

U skladu s blagdanskim duhom prosinca učenici i djelatnici naše škole sudjelovali su u brojnim humanitarnim akcijama.

OŠ Belec je tijekom prošloga mjeseca sudjelovala u humanitarnoj akciji hrvatskoga Caritasa pod nazivom "Za 100 radosti" - "Sve je moguće!". Radi se o dvanaestoj po redu tradicionalnoj nacionalnoj božićnoj humanitarnoj akciji Caritasa namijenjenoj prikupljanju pomoći za najsiromašnije obitelji u Hrvatskoj koje teško same nose životne terete oskudice, bolesti, osamljenosti, nezaposlenosti, zaduženosti. Učenici naše škole su sudjelovali u ovoj hvalevrijednoj akciji Caritasa kupovinom raznobojnih silikonskih narukvica koje uz naziv akcije "Sve je moguće!" nose i prigodne poruke poput: dajem sve od sebe, ne bojim se budućnosti, stvaram slobodno, usudim se sanjati, hrabro se mijenjam, vjerujem u ljubav... Noseći ih, učenici i učenice podsjećaju i sebe i druge da ako vjeruju, sve postaje moguće.

Dijelom novca koji je prikupljen prodajom 110 narukvica, OŠ Belec financijsko je pomogla jednoj socijalno ugroženoj obitelji iz vlastite lokalne sredine, a ostatak novca je uplaćen na račun Caritasa.

Učenici i djelatnici škole su tijekom prosinca prikupljali i prehrambene, higijenske i školske potrepštine koje su zatim dijelom proslijeđene obitelji Voloder u poplavama pogođenu Gunju. Obitelj Voloder trenutno živi u kontejnerskom naselju u Gunji i broji petero maloljetne djece.

Drugi dio prikupljenih potrepština poklonjen je jednoj socijalno ugroženoj obitelji iz belečkoga kraja.

Također, djelatnici škole su prikupili određeni dio novčanih sredstava kao humanu gestu pomoći jednoj belečkoj obitelji pogođenoj velikom tragedijom.

OŠ Belec je kupnjom jednog naslova sudjelovala i u akciji kupnje/prikupljanja knjiga za poplavljene školske knjižnice u Gunji i Račinovcima čiji je organizator Hrvatska udruga školskih knjižničara.

objavio: Irena Buđa   datum: 12. 1. 2015.