Radost belečkih učenika trećeg razreda u Školi plivanja

U vrijeme ljetnih praznika 12 učenika 3.r. OŠ Belec provelo je 10 nezaboravnih dana na otoku Lošinju. Uzbuđenje je počelo već u pripremama za odlazak, a zatim počinje prava avantura. Ne zaboravlja se ranojutarnji rastanak s roditeljima ispred belečke škole, susret s učenicima iz OŠ  Ante Kovačića Zlatar i PŠ Martinščina, dugotrajno putovanje autobusom, trajektom (neki po prvi puta) do otoka te opet autobusom do Odmarališta Vrbovec u Nerezinama gdje su učenici i njihove učiteljice bili smješteni. Svaki dan je bio ispunjen zanimljivim aktivnostima u kojima su svi redom s veseljem sudjelovali. Pod vodstvom vještih učitelja plivanja provođene su svakodnevne vježbe plivanja tako da se svih 12 učenika 3.r. OŠ Belec vratilo s diplomama plivača. Pored učenja plivanja, ronilo se, veslalo na supovima, skakalo s pontona u more, igralo vaterpolo i sudjelovalo u niz drugih aktivnosti koje su izabrali sami učenici. Iza bogatog ručka, bilo je vrijeme za kratki odmor, a onda s nestrpljenjem na kreativne radionice. Poslije večere, šetnja do grada, a zatim zabavna večer ispunjena zanimljivim igrama i plesnim točkama, uz vrlo dragu animatoricu. Posebno se pamti dan razgledavanja podmorja iz podmornice sa staklenim dnom i susret s morskom sirenom. Puno čuđenja i veselih dječjih osmijeha. Učenici su stekli nova saznanja i vještine, upoznali ljepote otoka i mora i novih prijateljstava. I biti 10 dana bez stalne prisutnosti roditelja, nije uvijek lako. Bili su opušteni i bez straha jer su  uvijek bili  pod budnim okom svoje učiteljice Verice koja se radovala zajedno s njima. Da se moglo, neki bi rado produžili svoje morske pustolovine, ali ipak je bilo prelijepo vratiti se u zagrljaj roditelja i svoj Belec.

Učiteljica Verica

Učenici su rekli (napisali) tjedan dana po povratku kućama:

Tea Čižmek:
''Meni je bilo jako predivno, to lijepo iskustvo budem pamtila  zauvijek. 😃''

Filip  Janković:
''Bilo mi je lijepo s prijatejima i učiteljicom, pamtit ću zauvijek.''

Ivana Hanžek:
''Bilo mi je prekrasno ovih 10 dana s prijateljima i najboljom učiteljicom - kad smo se brćkali, plesali i zabavljali se.''

Mateo Kosalec:
''Bilo mi je jako lijepo i zabavno ovih 10 dana na moru s učiteljicom i prijateljima.Školu plivanja ću pamtiti  zauvijek.😀''

Mia Kožić:
''Bilo mi je jako dobro, lijepo i prekrasno ovih 8 dana na moru, makar sam se razboljela. Uvijek ću pamtiti te dane na moru, zauvijek. 😊❤️''

Klara Miković:
''Jako lijepo svih 10 dana. Naučila sam  plivati i upoznala puno novih i dragih prijatelja. Nikad neću to zaboraviti!❤️❤️''

Ena Havoić:
''Meni je bilo jako jako, jako lijepo ovih 10 dana.Ja sam se jako zabavila i naučila plivati.Također sam našla nove prijatelje.Nikad neću zaboraviti tu našu zabavu, pamtiti ću je zauvijek!!❤️😊''

Nikola Degač:
''Bilo mi je lijepo i zabavno. Naučio sam plivati i upoznao nove prijatelje.''

Patrik Đurinek:
''Na moru mi je bilo super, naučio sam plivati i upoznao sam nekoliko novih prijatelja. ❤️ ''

Matea Kunović:
''Meni je bilo predivno u školi plivanja. Druženje s učiteljicom i prijateljima uvijek ću pamtiti.''

Ivano Kljak:
''Na moru bilo mi je lijepo i nezaboravno.Družio sam se sa prijateljima iz razreda i susreo prijatelje iz vrtića. To iskustvo ću pamtiti zauvijek.''

Karlo Balić:
''Na praznicima sam pa kasnim. Na moru je bilo dobro i nezaboravno. Naučio sam plivati i družio se s prijateljima... 😉 i to je super.''

objavio: Irena Buđa   datum: 30. 8. 2024.

"Tko pod drugim jamu kopa, sam u nju pada."

narodna izreka

Jelovnik za listopad 2024.pdf