Ukupno: 419922

Književni susret

U utorak, 5. veljače našu školu je posjetila dječja spisateljica, urednica Modre Laste i ekspert za časopise, igrokaze i slikopriče, gospođa Željka Horvat-Vukelja.

Željka Horvat-Vukelja rođena je 25. srpnja 1952. godine u Sinju. Najranije djetinjstvo provela je u Šibeniku. Osnovnu školu i gimnaziju pohađala je u Zadru. Radila je u osnovnoj školi-predavala je francuski jezik učenicima od prvog do osmog razreda. Suautorica je desetak udžbenika i priručnika za učenje francuskog jezika. Pisanjem se bavi još iz mladih dana. Objavila je stotinjak kratkih priča u tisku i na Hrvatskom radiju, dvadesetak dječjih igrokaza, zbirku priča Šiškabališa, roman Putovanje patuljka Zvončića i slikovnice Poplava iz šalice kave, Balončica, Panjoglav, Hrabrica i Slikopriče i ostalo...

Prvi dio književnog susreta Željka je posvetila učenicima razredne nastave. Djecu je upoznala sa svojom čarobnom torbom, Ljubicom Torbić iz koje je izvadila rukavice i vezice. Nakon toga su djeca čula poučnu priču o laži i istini kroz događaje vezica. Poruka je bila u tome da su svi ljudi originalni na svoj način i da nitko ne može biti netko drugi nego samo ono što jeste. Književnica je nakon toga učenicima ukazala na važnost brige oko kućnih ljubimaca i životinja i to kroz pripovijetku o svome kućnom papagaju Jacquesu.

Drugi dio književnog susreta gospođa Vukelja je provela sa učenicima predmetne nastave. Kroz prikladne plakate "Modre laste" učenike je podsjetila na važnost organiziranja vremena i života a u ove dane pred Valentinovo sve nas je podsjetila na važnost urednosti, zdravlja, izvršavanja obaveza, ispravnih socijalnih kontakata. Također je govorila o načinima fotografiranja i stjecanja krivih dojmova kroz izradu i prezentiranje fotografija te navela primjere iz svakodnevnog  života i medijskog svijeta.Na kraju književnica je vrijeme posvetila i našoj Novinarskoj grupi te rado odgovorila na njihova pitanja.

objavio: Drago Gradečak   datum: 7. 2. 2013.