Učenici razredne nastave uče i izvan učionice!

U utorak 9. travnja učenici razredne nastave OŠ Belec i PŠ Petruševec redovitu su nastavu održali izvan svojih učionica. Posjetili su grad Zabok, KIKI festival i Park znanosti u Mokricama.

Takvom obliku nastave se uvijek vesele, tako da im ni sumoran i pomalo kišni dan nije pokvario interes i raspoloženje. Kada se uči i poučava u prirodnom okružju i uz multimediju, uspjeh ne izostaje. Razredne učiteljice su u timskom radu i u suradnji s vanjskim suradnicima dobro pripremile ovu terensku nastavu i uspješno ju provele.

Koje smo aktivnosti provodili i o čemu smo učili?

• Upoznali smo izgled i posebnosti brežuljkastog zavičaja - reljef, gospodarstvo, kulturne i javne ustanove, naselja.
  • Prisustvovali projekciji animiranih (6) i kratkometražnih igranih filmova (1) na međunarodnom Kiki festivalu u Zaboku.
  • Razgledali grad Zabok (ustanove, željeznički kolodvor, gradski trg i tržnicu).
  • Razgledali Park znanosti u Mokricama s interaktivnim znanstvenim i edukativnim sadržajima.

Pitanje učenika za učiteljice - Kada ćemo ponovo van iz učionice?

objavio: Irena Buđa   datum: 11. 4. 2019.