Ukupno: 419731
Ovaj mjesec: 1960

ČITAJMO ZAJEDNO - ČITAJMO ZABORAVLJENE KNJIGE

4. travnja 2013  u OŠ Zlatar u Zlataru održala se završnica projekta «Čitajmo zajedno-čitajmo zaboravljene knjige». Projekt je započeo sa početkom ove školske godine  te svoje finale ugledao u Mjesecu obilježavanja međunarodnog dana dječje knjige te u ovoj godini koja je proglašena Europskom godinom čitanja.

U projektu je sudjelovalo jedanaest škola. Publici su se u «Gradskoj sokolani» uživo na natjecanju predstavili: OŠ Belec iz Belca, OŠ Mače iz Mača, OŠ Ante Kovačića iz Zlatara, OŠ Pavao Belas iz Brdovca, OŠ Gustava Krkleca iz Zagreba, OŠ Braće Radić iz Botinca, OŠ Budaševo iz Topolovca, OŠ Kralja Tomislava iz Zagreba i OŠ Davorina Trstenjaka iz Zagreba. Škole iz Nove Kapele i Zadra nisu došli zbog daljine ali su poslali plakate sa opisom knjiga koje su odabrali i proradili.

Našu  školu su predstavljali četvrti razredi pod vodstvom učiteljice Mirjane Bobinec i knjižničara Saše Sabola. Knjiga koju su četvrtaši odabrali je Zvonimir Milčec: «Zvižduk s Bukovca». Nakon što su sa knjižničarem  knjigu pročitali, učenici su se dali u izradu plakata  i dramatizaciju određenih poglavlja koje je pripremila učiteljica Mirjana. Florijan Latin i Tin Šarkanj su uspješno predstavili našu školu i dobili gromoglasan pljesak nazočnih u dvorani te velike pohvale.

Nakon natjecanja svi su sudionici dobili prikladne poklone i svi su zbog truda proglašeni pobjednicima! Nakon ručka djeca su sa ravnateljima, učiteljima i učiteljicama otišli u razgled Zlatara, a knjižničari su održali Okrugli stol sa utiscima nakon završenog projekta.

Skupu su bili nazočni gradonačelnik grada Zlatara Mladen Kopljar, županica Sonja Borovčak, predsjednik Skupštine Krapinsko-zagorske županije  te voditeljica Stručnog aktiva knjižničara Krapinsko-zagorske županije Jasna Milički. Okupljeni su se razišli svojim kućama u 15 sati.

Pripremio: Saša Sabol, knjižničar

objavio: Drago Gradečak   datum: 6. 4. 2013.