Znanstveni piknik ove godine i u online izdanju!

Specijalno izdanje devetog Znanstvenog piknika, najveće manifestacije popularizacije znanosti u Hrvatskoj, održat će se uživo u perivoju dvorca Stubički Golubovec u Donjoj Stubici u petak  25. rujna 2020. od 9 do 17 sati te online od 0 do 24 sata na YouTube kanalu ZEZ - Znanstveni piknik od petka 25. rujna 2020. do nedjelje 27. rujna 2020. Više o ovogodišnjoj manifestaciji možete pročitati pod opširnije.

Dragi naši Pikničari,

Znanstveni piknik kreće s realizacijom inovativnog devetog izdanja. Doduše u malo promijenjenom formatu, no sigurni smo da će i takav biti upamćen, uostalom kao i cijela ova godina.

Rješenje smo pronašli u brojevima 3, 6 i 9 za koje je Nikola Tesla rekao da su ključ svemira, a nama su ključ održavanja ovogodišnjeg izdanja.

Deveti Znanstveni piknik će se odvijati uživo u petak 25. rujna 2020. od 10 do 17 sati u perivoju dvorca Stubički Golubovec u Donjoj Stubici, i online na YouTube kanalu ZEZ - Znanstveni piknik i na HRT-u i trajat će 3 dana - od petka 25. rujna 2020. do nedjelje 27. rujna 2020. Naravno, sadržaji na YouTubeu će biti dostupni 24 sata te će ostati trajno na kanalu.

Ovogodišnji Znanstveni piknik će tako moći objediniti i sva događanja koja su nastala zahvaljujući njemu, poput STEAM tjedna, NOVSkya, Znanstvenog Quarta, te će svoje svečano otvaranje imati u prekrasnom perivoju dvorca Stubički Golubovec u Donjoj Stubici u kojem je održan prošle godine. Nakon toga će tijekom tri dana javljanjima u živo proći kroz neke hrvatske gradove  - Zagreb, Bjelovar, Zadar i Novsku.

Programska i organizacijska ekipa je ista – zajedničkim snagama o Znanstvenom pikniku brinu i organiziraju ga Udruga Profesor Baltazar, CARNET, Krapinsko-zagorska županija, Grad Donja Stubica i Zadruga ZEZ, programski  partneri su Institut Ruđer Bošković, FabLab Hrvatska i Udruga Virtualci, a sve uz podršku gradova Zadra, Bjelovara i Novske. Prijatelj projekta je veleposlanstvo Sjedinjenih Američkih Država u RH. Medijski pokrovitelj je ove godine Hrvatska radio-televizija.

Radi epidemiološke situacije izlagači u Donjoj Stubici bit će popularizatori znanosti iz Krapinsko-zagorske županije, a sve ostale pozivamo da pošaljete svoje video uratke koje ćemo emitirati na YouTube kanalu ZEZ - Znanstveni piknik gdje će oni i zauvijek ostati. Ono što ste htjeli pokazati na licu mjesta ovaj put će zahvaljujući  vašoj kreaciji i inspiraciji imati video zapis i bit će dostupno u bilo koje doba dana i noći.
Izabrat ćete kategoriju, a naše kratke upute koje se nalaze u prijavnici olakšat će Vam posao. No, onaj glavni dio je na vama. Samo zamislite da je ispred vas na štandu ekipa gladna znanja i da im trebate pokazati što ste naučili i - ono što je najvažnije – da na njih prenesete svoje znanje.

Jer dijeljenje (znanja) je množenje (znanja).

objavio: Irena Buđa   datum: 24. 9. 2020.