Posjet gradu Zlataru

U petak 17. studenoga 2017. g. učenici PŠ Petruševec i učenici 2. razreda OŠ Belec posjetili su grad Zlatar. Učiteljice i roditelji zajednički su odlučili da je za nas djecu dobro utvrditi i proširiti znanje izvan učionice. Priznajemo da je ta odluka bila izvrsna jer smo s veseljem i interesom učili cijelo prijepodne. U nastavnom danu koji nam je trajao od 8 do 12 sati u potpunosti smo ostvarili dogovoreni program.

Bili smo u: Gradskoj knjižnici, Galeriji izvorne umjetnosti, urarskoj i krojačkoj radionici, Područnom uredu Hrvatske pošte, Gradu Zlataru (ured gradonačelnice) i Zagrebačkoj banci.

Uživali smo u velikom broju knjiga, priča i igračaka u knjižnici i izložbi slika u galeriji. Jako su nam bili zanimljivi zidni, stolni i ručni satovi kod urara. U pošti smo vidjeli raznovrsne poštanske pošiljke i sami smo poslali svoju pošiljku na određenu adresu. Gradonačelnica nas je ukratko upoznala s kartom naselja grada Zlatara, svojim poslovima i zadaćama Malog gradskog vijeća. Na ulazu u banku shvatili smo kako je važno štedjeti i poštivati postavljena pravila banke, a s druge strane prozorčića smo vidjeli ormariće u kojima se čuva novac. Kako nastaje naše odjeća, poučili su nas u krojačkoj radnji. Još bismo rado otišli u Dom zdravlja i Radio postaju, ali nam je nastavni dan prebrzo prošao.

Zahvaljujemo se svima koji su nas jako ljubazno primili, poučavali i još ugostili. Bilo je tu puno novih znanja i onoga što smo ranije učili u školi, vesela vožnja autobusom, a i naše učiteljice su bile baš dobre volje. Dodamo li tome osmjeh i slasticu pažljivih domaćina na svakom odredištu… Recite, tko to ne bi želio ponoviti?

Lucija Pučak, 4. r. PŠ Petruševec

objavio: Irena Buđa   datum: 23. 11. 2017.