Učenik Silvio Hopek osvojio je treću nagradu u projektu „Promicanje istine o Domovinskom ratu“

Kao sudionik projekta „Promicanje istine o Domovinskom ratu“ koji organizira Udruga veterana specijalne policije „Barun“ i kao sudionik na likovno-literarnom natječaju učenik osmoga razreda Silvio Hopek na Valentinovo, 14. veljače 2017. godine sudjelovao je na svečanosti dodjele nagrada u Gradskoj knjižnici Ksavera Šandora Gjalskoga u Zaboku. Silvio Hopek osvojio je treću nagradu u kategoriji literarnih radova s vrsnim radom „Uskrsnuće branitelja Krste“.

Simboličan nadnevak održavanja svečanosti potiče nas da razmislimo o ljubavi prema našoj domovini te iskrenom, zdravom i istinoljubivom odnosu prema njoj.

Učenik Silvio Hopek čita svoj literarni uradak „Uskrsnuće branitelja Krste“ Zaboku

Tako je učenik Silvio Hopek u svojoj crtici na izvrstan biblijski i veoma stilski dotjeran način ostvario mješavinu impresionističke ljepote i ekspresionističkoga krika. Učenik je na izrazito emocionalno i neposredno povezao biblijski simbol Kristova uskrsnuća s ponovnim, neočekivanim i čudesnim povratkom iz neprijateljskoga logora branitelja Krste među svoje suborce. Time je rad učenika Silvija Hopeka vrijedan doprinos suvremenoj hrvatskoj književnosti koja tematizira Domovinski rat. Mentor je učitelj hrvatskoga jezika Mario Šimudvarac. Zahvaljujemo organizatorima svečanosti, a posebno gospodinu Radmilu Pavaliću - Paragi te iskreno čestitamo učeniku Silviju Hopeku i njegovu mentoru na osvojenoj nagradi!

objavio: Irena Buđa   datum: 16. 2. 2017.