Ovaj mjesec: 2090

Sudjelovali smo na županijskoj smotri Dani kruha – dani zahvalnosti za plodove zemlje

U loborskom Društvenom domu u petak 16. listopada održana je Županijska smotra Dani kruha – dani zahvalnosti za plodove zemlje, na kojoj je sudjelovalo deset osnovnih i dvije srednje škole, a predstavili su se i Dom za psihički bolesne odrasle osobe Lobor-grad, Uduga Sveta Ana i Udruga Kućna pomoć.

Na smotri su ove godine sudjelovali i učenici naše škole, a tema našeg izložbenog štanda bili su svadbeni kolači iz starih, originalnih, rukom pisanih kuharica naših baka i prabaka.

Tročlano prosudbeno povjerenstvo je odlučilo da će našu županiju na državnoj smotri iduće godine predstavljati OŠ Viktora Kovačića Hum na Sutli i SŠ Zlatar.

Stručni žiri u sastavu Ksenija Tomić, voditeljica ureda TZKZŽ, Senka Jurina, direktorica Ansambla Zabok, Barica Šeremec i tajnica OŠ Franje Horvata  Kiša Lobor dodijelio je i nagrade prema sljedećim kategorijama: najoriginalniji stari kruh - kruh od zelja OŠ Đure Prejca,Desinić; zaboravljeno jelo - Putica s jabukama OŠ Bedekovčina; najuspješniji etnografski prikaz našeg zavičaja - Trnina OŠ Stubičke Toplice. Posebne nagrade žirija dobili su OŠ Specijalan bolnica Krapinske Toplice za kruščiće od voća, Osnovna škola Belec  za svadbene kolače, OŠ Franje Horvata Kiša iz Lobora za medenjake, SŠ Bedekovčina za starinski fini kruh, Udruga Kućna pomoć za posebnu štrudlu od šljiva i Dom za psihički bolesne odrasle osobe Lobor-Grad za posebnu finu gibanicu.

objavio: Irena Buđa   datum: 21. 10. 2015.