Izvanučionička nastava u Krapini i Trakošćanu

Učenici trećeg razreda Osnovne škole Belec i učenici od prvog do trećeg razreda Područne škole Petruševec bili su na terenskoj nastavi u petak, 12. 6. 2015. Kako su učenici trećih razreda ove školske godine u nastavi prirode i društva učili o svojoj Krapinsko-zagorskoj županiji, odlučili smo u završnoj terenskoj nastavi posjetiti njezino sjedište - Krapinu. Budući da su učenici naučili i kako je Zagorje poznato po brojnim dvorcima, posjetili smo i jedan od najljepših dvoraca Republike Hrvatske - Trakošćan.

Po dolasku u Krapinu, učenici su u pratnji učiteljica Jasmine Petrinec i Štefice Kovaček  te uz stručnog  vodiča razgledali Muzej krapinskih neandertalaca. Nakon toga razgledali su postavu muzeja na otvorenom gdje su se fotografirali u spilji krapinskih pračovjeka.  Učenici su prošetali gradom Krapinom, upoznali njezin značaj i posebnosti.

Posjetili su spomenik Ljudevitu Gaju, nakon čega su se rashladili sladoledom.  Zatim su se učenici  poigrali u dječjem parku nakon čega su autobusom krenuli prema Trakošćanu.

Zadivljeni izgledom prekrasnog dvorca izvana, učenici su uz vodiča razgledali i njegovu raskošnu unutrašnjost .

Uz dvorac, dojmilo ih se i prekrasno veliko jezero kraj kojeg su se učenici prošetali, odmorili i opustili.

Uslijedio je sat vremena  proveden u igri na velikom igralištu u blizini dvorca.

Lagano umorni, puni dojmova, uz veselu pjesmu u autobusu, učenici su se vratili u Belec s još jedne lijepo provedene terenske nastave.

objavio: Irena Buđa   datum: 17. 6. 2015.