Ukupno: 419526

Božićna priredba u našoj školi

U ponedjeljak 22. prosinca u našoj je školi održana već tradicionalna božićna priredba.

Pred prepunim predvorjem škole, koje je bilo ispunjeno ushićenim i ponosnim roditeljima, bakama, djedovima, braćom, sestrama, prijateljima, učiteljima, stručnim suradnicima i drugim djelatnicima škole, prvi su na pozornicu izašli naši zboraši vođeni učiteljicom i časnom sestrom Mirjanom Horvat te nam izveli pjesmu On dolazi da spasi vas.

Zatim nas je svojom recitacijom pjesme Kesni sneg počastio učenik šestog razreda Florian Latin.

Uslijedio je prekrasan duet učenica sedmog razreda Marijane Culej i Snježane Hanžek, uz pratnju Floriana na trianglu, koje su nam izvele pjesmu Joy to the world.

Polaznici belečke male škole su nam se također pridružili na pozornici i počastili nas s čak tri glazbeno-scenske točke - Nikolinje, Dođi, dođi, Božiću i Božićnom čestitkom.

Zatim je, pod vodstvom učiteljice Štefice Kovaček, u predivnoj kostimografiji nastupio naš treći razred i izveo nam kratki igrokaz s pjevanjem Srce na dar.

Malim glazbenim intermezzom priredbu su uveličali naši solisti Marin Hopek na harmonici i Luka Kovaček na gitari.

U drugom dijelu priredbe mogli smo uživati u nastupu malog zbora kojeg čine učenici razredne nastave, također pod vodstvom učiteljice Mirjane Horvat, koji nam je izveo dvije glazbeno-scenske točke Pada zimska noć i Mir nam Božić donosi, a kao dio njihovog nastupa učenice četvrtog razreda su nam izrecitirale pjesmu Putuje zima.

Literarno-dramska skupina učenika predmetne nastave pod vodstvom učiteljice Ivane Pikutić izvela nam je dramski igrokaz Dvanaest mjeseci doziva Božić te oduševila i nasmijala cijeli auditorij.

Zatim su nam učenici četvrtog razreda, pod vodstvom učiteljice Gordane Havoj, izrecitirali pjesmu Božićnim zvijezdama.

Za kraj priredbe su nas svojim nastupom rasplesale mlađe i malo starije mažoretkinje, s malim recitatorskim intermezzom učenica četvrtog razreda.

Pravi šećer za kraj božićne priredbe bila je recitacija učenice petog razreda Karle Stipeč, a božićnu priredbu su zaključili veliki zboraši koji su uglas sa svima prisutnima izveli neizostavnu pjesmu s božićnog repertoara Narodi nam se.

Svima sretan i blagoslovljen Božić te vesela i uspješna nova godina!

objavio: Irena Buđa   datum: 23. 12. 2014.