Korisnik:
Lozinka:
Ispis statistike od 15. 4. 2014.

Izvanučionička nastava učenika razredne nastave

U srijedu 6. listopada učenici razredne nastave Osnovne škole Belec, uz pratnju razrednih učiteljica bili su na izvanučioničkoj  nastavi u Gornjoj Stubici i Zaboku.

U Gornjoj Stubici posjetili su Muzej seljačkih buna koji je smješten u dvorcu obitelji Oršić. Uz stručno vodstvo učenici su prošetali kroz prošlost Hrvatskog zagorja i velike Seljačke bune. Vidjeli su i kapelu koja je sačuvana u dvorcu i  uređen vinski podrum u kojem su postavljene vinske bačve iz tog razdoblja te spomenik Seljačkoj buni  i Matiji Gupcu - figura visoka 6,5 m. U uređenom parku u okolici Muzeja učenici su doručkovali, a zatim nastavili vožnju autobusom do Gupčeve lipe, živog svjedoka Seljačke bune iz 1573. godine i Spomen parka Rudolfa Perešina, heroja Domovinskog rata, u kojem se nalazi pilotova statua i MIG-21. Posjet Gornjoj Stubici je završio i vožnja se nastavila do Zaboka. U Zaboku su učenici prošetali do dječjeg igrališta i poigrali se, a zatim u Multimedijskom centru prisustvovali Međunarodnom festivalu dječjeg filma - KIKI festivalu. Pogledali su osam kratkometražnih animiranih filmova, a poslije projekcije filmova s djecom je organiziran vođeni razgovor s filmskim edukatorom.

Izlaskom iz kina slijedio je povratak autobusom do Belca gdje su učenike dočekali roditelji. Učenici su na izvanučioničkoj nastavi  mnogo toga naučili i prepuni dogodovština sretno su se vratili svojim kućama.

Učiteljica Jasmina Petrinec

objavio: Irena Buđa   datum: 10. 10. 2021.

''Jedno dijete,
jedan učitelj,